+48 75 77 86 452 biuro@szlifglass.pl

O nas

Szlif Glass jest rodzinną firmą z bogatym doświadczeniem w zakresie przetwórstwa szkła.

Nasze początki sięgają lat 70-tych, kiedy ówczesny zakład zajmował się głównie drobnymi usługami szklarskimi na niewielką skalę, jak np. szkleniem okien, oprawianiem obrazów, wykonywaniem akwiarów czy chlebaków kuchennych.

Zakres usług naszej firmy uległ rozszerzeniu wraz ze zdobyciem pierwszego kontraktu na produkcję szyb giętych do mebli. Początkowo do realizacji zleceń wystarczała wynajęta hala o powierzchni 200-300 m2 oraz piec do gięcia własnej konstrukcji. Jednak wraz z upływem czasu i kolejnymi zleceniami konieczne było przeniesienie zakładu na większą powierzchnię.

Stąd w latach 90-tych zakupiono obiekt po jednej z upadłych hut, o dużo większej powszechni około 1500-2000 m2, do którego przeniesiono całą działalność. Miejsce to pozwoliło stopniowe wzbogacanie parku maszynowego o kolejne urządzenia jak np. wiertarki poziome, szlifierki oraz myjnie.

W latach 2000-nych zakład przeszedł rewolucję technologiczną polegającą na wprowadzeniu urządzeń sterowanych numerycznie jak stół do rozkroju szkła, półautomatów, oraz pieca do hartownia szkła płaskiego.

W roku 2010 rozpoczęto budowę całkowicie nowego obiektu na obrzeżach miasta o powierzchni około 5000 m2. Jest to aktualne miejsce działalności naszej firmy.
Nasz park maszynowy wzbogaca się z każdym kolejnym rokiem, a w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne pozwalają nam na spełnienie wymogów naszych Klientów

W 2015 roku, firma Szlif Glass uzyskała certyfikat ISO 9001:2009.