+48 75 77 86 452 biuro@szlifglass.pl

Park maszynowy

Dzięki szeroko rozbudowanemu i zaawansowanemu technicznie parkowi maszynowemu oraz dużemu doświadczeniu w zakresie przetwórstwa szkła, jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom naszych Klientów.

W skład naszego parku maszynowego wchodzą:

STÓŁ DO CIĘCIA SZKŁA CNC /x1/
Możliwości tej maszyny pozwalają na cięcie zarówno szkła prostoliniowego jak i krzywoliniowego (kształty). Stół do rozkroju posiada dwustronną automatyczną ładowarkę szkła, dzięki czemu jesteśmy w stanie bezzwłocznie przezbroić maszyną na inną grubość szkła lub jego rodzaj.

WATER JET (MASZYNA DO CIĘCIA WODĄ) /x1/
Za pomocą tej maszyny mamy możliwość wycinania w szkle otworów o dowolnych kształtach. Ciśnie wody sięga około 4000 barów, dzięki czemu możemy ciąć materiał o grubości nawet 25 cm. Producentem tego urządzenia jest renomowana szwedzka WJS, co powoduje, że zachowujemy rygorystyczne tolerancje dla wycinanych otworów.

CENTRUM OBRÓBCZE CNC /x1/
Maszyna ta pozwala obrabiać szkło o dowolnych kształtach, szlifować, polerować, wiercić, frezować z zachowaniem bardzo wysokiej jakości.

CENTRUM OBRÓBCZE CNC – W PEŁNI ZAUTOMATYZOWANA LINIA DO SZLIFOWANIA SZKŁA O RÓŻNYM UKSZTAŁTOWANIU Z AUTOMATYCZNYM ZAŁADUNKIEM /x1/
Linia ta pozwala nam na przetwarzanie bardzo dużych ilości szkła oraz na zachowane wysokiej jakości obrabianych krawędzi, jak i tolerancji wymiarowych.

WIERTARKA CNC DO OTWORÓW /x5/
Wszystkie nasze maszyny do wiercenia szkła są maszynami sterownymi numerycznie CNC, posiadającymi automatyczne jezdne stoły robocze. Dzięki takiemu rozwiązaniu niwelujemy błędy z pozycjonowaniem otworów w szkle, a co za tym idzie, spełniamy rygorystyczne wymogi naszych klientów, a nasze wyroby są powtarzalne w seryjnej produkcji.

SUWNICA /x1/
Za pomocą suwnicy możemy w szybki i bezpieczny sposób rozładować ładunki szkła, jak i załadować szkło na stół do jego rozkroju.

LINIE DO SZLIFOWANIA I POLEROWANIA KRAWĘDZI TYPU C I F KANT /x2/
Te linie pozwalają nam przetwarzać szkło w dużych ilościach, ale wyłącznie o kształtach typu kwadrat lub prostokąt.

MASZYNY DO SZLIFOWANIA KRAWĘDZI /x10/
Posiadamy wiele maszyn o zróżnicowanych możliwościach do szlifowania oraz frezowania szkła o różnych kształtach i wymiarach.

URZĄDZENIA DO GIĘCIA SZKŁA /x3/
Posiadamy trzy różne urządzania do gięcia szkła, które są przystosowane do gięcia po łuku, do gięcia sferycznego, jak i ugięć wielopłaszczyznowych.

LINIE DO SITODRUKU /x4/
Posiadamy cztery różne linie do sitodruku, dzięki którym możemy drukować szkło o różnych wymiarach. Szkło po przedrukowaniu automatycznie jest umieszczane w tunelach IR, w których farba jest wygrzewana i suszona. Dzięki takiemu rozwiązaniu jakość druku jest nieskazitelna. W firmie  Szlif Glass  stosujemy tylko emalie wodne, przyjazne dla środowiska smile

LINIA DO PIASKOWANIA /x1/
Nasza linia do piaskowania szkła jest wysokowydajną maszyną matującą szkło w bardzo wysokiej jakości.

MYJNIE DO SZKŁA /x7/
Nasze myjnie poziome umożliwiają nam mycie szkła bezpośrednio po każdym cyklu obróbkowym.

PIECE DO HARTOWANIA /2x/
Posiadamy dwa piece do hartownia szkła płaskiego. Mniejszy piec pozwala nam hartować szkło techniczne  o wymiarach do 40 x 40mm. Drugi piec, większy, pozwala na hartowanie dużo większych elementów, ponieważ komora załadowcza pieca ma wymiary 1200 x 4000 mm.

Bardzo ważną cechą naszej produkcji jest to, że możemy hartować szkło o grubości od 2,85 mm.